Patende yaş ve cinsiyet farketmez. Özellikle yaz ve bahar aylarında çocuklar için paten kaymak oldukça iyi bir aktivite ve spordur. Aileler tarafından paten kaymak okul çağındaki çocuklara göre bir aktivite olarak görülse de aslında patene 4-5 yaşlarında başlanabilir. Bu çocuklar için sağlıklı ve eğlenceli bir aktivitedir. 

Çocuk için Paten Dersi Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elbette çocuğunuzun paten kaymasına onu teşvik etmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı detaylar mevcuttur. 

Çocuğunuzun Paten Kaymaya Hazır Olduğuna Emin Olun

Denge ve güç gerektiren bir spor olan paten, beceri ile ilgilidir. Bazı çocuklar henüz bu becerileri kazanmamış olabilirler. Bu yüzden önce çocuğunuzun denge, güç, dayanıklılık gibi becerilerini test edin. 

Çocuğunuz için Doğru Pateni Seçin

Patene Kaç Yaşında Başlamalı ve Nelere Dikkat Etmeli?
Patene Kaç Yaşında Başlamalı ve Nelere Dikkat Etmeli?

Çocuğunuzun güvenle paten kayması oldukça önemlidir. Bu noktada da ilk faktör iyi bir çocuk paten seçimidir. Küçük çocuklar için dört tekerlekli patenler doğru seçimdir çünkü bu patenler dengede durmayı kolay hale getirir. 

Bu patenler hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan yazımızı okuyabilirsiniz. 

Quad Paten Nedir?

Paten Ekipmanlarını Tedarik Edin

Patene Kaç Yaşında Başlamalı ve Nelere Dikkat Etmeli?
Patene Kaç Yaşında Başlamalı ve Nelere Dikkat Etmeli?

Evet, paten keyifli bir spor ama riskleri de var. Çocuğunuzun güvenli şekilde paten kayması için gerekli bütün ekipmanları tedarik etmeniz gerekmektedir. Böylece baş, diz, ayak ve dirsek gibi uzuvlarının sakatlanmasını engellersiniz. 

Paten ekipmanları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için aşağıda yer alan yazımıza göz atabilirsiniz. 

Patene Yeni Başlayacaklar için Ekipman Önerileri

İyi Bir Çocuk Paten Kursu Seçin

Çocuğunuzun daha güvenli bir şekilde paten kaymayı öğrenmesini istiyorsanız paten dersi seçimi yapmalı ve bu dersi özenle seçmelisiniz. Çocuğunuza paten sürmeyi iyi bir şekilde öğretecek bir paten eğitmeni ile çalışmalısınız. 

Paten dersi bünyesinde alanında uzman paten eğitmenleri ders vermektedir. Çocuğunuzun güvenli paten dersi alabileceği ortam oluşturulmaktadır. Siz de çocuğunuzun paten kaymayı öğrenmesini istiyorsanız paten dersi eğitimi ile tanışın.