Estetik ve gözde sporların başında gelen buz patenini çok keyifli bir spor dalıdır. Buz Pateni sporu vücut dengesini geliştirmek, bacaklarınızı kuvvetlendirmek, zayıflamak için ideal bir spordur. 3 yaş ve üzeri tüm sağlıklı bireylerin yapabileceği buz pateni sporuna başlayarak yeni bir hobi edinebilirsiniz.
Buz Patenini diğer spor dallarından ayıran en önemli özelliği müzik, dans ve sporu birleştiri olmasıdır. Son derece estetik görünümü olan buz pateni en çok ilgi çeken ve spor severleri ekran başına toplayan sporlardan biridir.
Artistik Buz Pateni sporu zorlu ve disiplinli bir çalışma gerektiren spor dallarının başında gelmektedir. Buz Pateni temel eğitimi alarak bu spora başlamanın ilk adımı olarak tanımlanmaktadır. Uzun, düzenli ve disiplinli bir çalışma sonrası buz pateni derslerini tamamlayan öğrenciler sonrasında Artistik Buz Pateni sporcu adayı olarak daha farklı eğitim ve dersler alarak profesyonel olma yolunda ilerlemeye başlamaktadır.
Hobi olarak yapılan Buz Pateni Dersleri ise biraz farklıdır. Profesyonel olarak birçok zorlu süreçlerin aksine sadece iyi bir buz pateni temel eğitimi alarak bu sporu hobi olarak keyifli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.