İnsan vücudunun sağlıklı ve zinde kalması için düzenli spor yapmaya ihtiyacı vardır. Düzenli hareketlerin belirli kural ve koşullarına göre yapılan örnekleri sportif etkinliklerdir. Spor genel anlamıyla insan sağlık ve zihin durumunu geliştiren ve gelişmiş sağlık durumunu devam ettiren hareketler serisi olarak tanımlanabilir. 
Buz Hokeyi ve sağlık ise hokeyin insan sağlığına ve bedenine yararları konusunda birçok bilimsel çalışmalar yapılmıştır. Buz Hokeyi sporunun temel unsuru elbette sporculardır. Buz hokeyi sporu yapanların sağlığı ve performansı bu sporun devamlılığı açısından oldukça önemlidir. 
Buz hokeyi oldukça fantastik bir takım sporudur. Birçok spor dalında yaşanan yaralanmalar ve sakatlanmalar kasların güçlenmesi ile buz hokeyi sporunda oldukça azdır. Kasların güçlenmesi ve dengenin gelişmesi yaralanmalarda koruyucudur. Buz hokeyi sporu düzenli olarak yapıldığında el ve göz becerileri, vücut koordinasyonu, hızlı düşünme ve doğru karar verme, zihin ve beden arasında etkileşim ve buna benzer birçok bedensel ve zihinsel gelişime çok fazla katkısı olmaktadır.
Bugünlerde hem eğlenmenin hem sağlıklı kalmanın birçok yolunu bulabilirsiniz. Buz hokeyi vücudu bir bütün halinde çalışmasını sağlayan önemli bir spor dalıdır. 
Diğer popüler spor dalları ile karşılaştırıldığında buz hokeyi kilo problemine ciddi şekilde yardım ettiği, beyin fonksiyonları katkı sağladığı, kas gelişimini doğrudan etkilediği, el-göz koordinasyonu gelişimine önemli katkı sağladığı, karar verme ve esneklik becerilerini arttırdığı bilimsel birçok çalışma ile kanıtlanmıştır.
Önemli takım sporlarının başında gelen buz hokeyi ülkemizde de son yıllarda büyük kitlelere hitap etmeye başlamıştır. Birçok çocuğumuzun hayallerini süslemeye başlayan buz hokeyine başlamak için 3 yaş ve üzeri olmanız yeterlidir. 
Buz pateni ve buz hokeyi temel eğitim dersleri sonrasında sizde buz hokeyi sporcusu olma yolunda adımlarınızı atabilirsiniz.
Buz hokeyi ile ilgili daha detaylı bilgi ve sorularınız için +90 535 783 70 70 wp destek hattımızdan bizi arayabilirsiniz.